Merhaba

13 Oca 2015

Değerli Okuyucularımız;

Darüşşafaka ailesinin birer parçası olarak bizler; öğrenmenin hayat boyu, her adımda ve gelişen teknoloji ile birlikte devam etmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu noktadan hareketle öğrencilerimizin projelendirdiği, hazırladığı ve yürütme aşamasında belirli görevler aldığı internet gazeteciliği projesini sizlerle buluşturmak istedik.

Özel Darüşşafaka Ortaokulu çatısı altında ve İnternet Gazeteciliği Kulübü kapsamında yürütülen bu çalışmada öğrencilerimizin özellikle; bilgiyi sorgulama, habere ulaşma ve haber yazma alanında kendilerini geliştirmelerini sağlamak istedik. Bunun yanı sıra öğrencilerimizin gelişen yüzyılda üretilen medya ürünlerini sorgulayıcı bakış açısıyla irdeleyebildikleri çalışma alanlarında da; toplumdan bir adım önde olmalarını desteklemek istemekteyiz.

Öğrencilerimiz proje içerisinde; gündemden spora, müzikten bilim ve teknolojiye, kültürden sanata hatta astronomiye kadar farklı disiplinlerle tanışıp ve aynı zamanda uzmanlaşmak istedikleri tek bir alan seçerek, bir haberin tüm oluşum aşamalarını yaşayarak öğrenmektedirler.

Kendilerinin belirleyecekleri gündem konuları ile ilgili bire bir gerçekleştirdikleri röportajlarda ise sorularını profesyonel bir şekilde ifade etmekte; röportaj tekniğinin inceliklerini fark etmektedirler.

Yenilikleri takip eden yakalayan, bilgiye ulaşma ve yorumlama alanındaki becerilerini geliştirmeye çalışan öğrencilerimizi, desteklemek için her zaman buradayız.

 

Ayşe GÖREY

Özel Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü

Bu haberin ve fotoğrafların tüm hakları saklıdır