Hande Aras'tan Sunuculuk Dersi

14 Şub 2016

Ünlü sunucu Hande Aras; 9 Şubat Salı günü Özel Darüşşafaka Eğitim Kurumları İnternet Gazeteciliği Kulübü öğrencileri ile buluştu.

Aras iş hayatı ile ilgili paylaşımlarda bulunarak özellikle sunuculuk hakkında bilinmeyen yönleri öğrencilere aktardı!

Hobileriniz ve sizi tanımlayacak özellikleriniz neler?

Hande Aras: Hobilerimin başında kitap okumak gelir. Tam bir kitap kurduyum. Hayvanları çok severim. Özellikle ata binmeye bayılıyorum. Spor yapmayı çok severim. Eskiden voleybolcuydum. Yürüyüş yapmayı da bunlara mutlaka eklemeyim.

İşinize ne zaman başladınız?

Hande Aras: Üniversite dönemindeyken, bir cafede iş için teklif aldım. Aslında henüz 18 yaşındaydım. İlk olarak bir kulübün sunuculuğunu üstlendim.

Ardından 2014 yılında Number One Televizyonu'nda profesyonel olarak çalışmaya başladım.

İşinizin zorlukları neler?

Hande Aras: Ailemi ve sevdiklerimi çok göremiyorum ve sürekli makyaj yapmak zorunda kalıyoruz ne yazık ki sanırım asıl zorlukları bunlar. 

Şuan yaptığınız iş dışında başka bir iş yapmak ister miydiniz?

Hande Aras: Yine sunuculuk ile ilgilenmek ve güzel bir spor programı sunmak isterdim.

En büyük hayaliniz ve gerçekleştirmek istediğiniz projeler neler?

Hande Aras: Aslında çok fazla projem var. Yine ekranda yer alacağım özellikle eylül, ekim döneminde büyük bir dizi projesi var. Ben de bu döneme kadar oyunculuk eğitimini almaya devam edeceğim. Sanırım benim için sunuculuktan oyunculuğa bir geçiş olacak...

Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Hande Aras: Hepinizi çok sevdim, sizler benim için çok değerlisiniz. Burda olmaktan da onur duydum... Eminim kulüp çalışmanızda işlediğiniz sunuculuk derslerinizde olduğu gibi bu seminerden de çok şey öğrendiniz. Unutmayın, medya bazı şeyleri göstermek ister, bazılarını istemez ve her duyduğunuz doğru değildir. Gerek sosyal medyada gördüklerinize gerekse televizyonda tanık olduklarınınızı mutlaka ikinci bir kez daha sorgulayın.

Bu haberin ve fotoğrafların tüm hakları saklıdır