Kültür-Sanat

17 Ara 2014

“Yedi Kocalı Hürmüz” ile “Hacivat ve Karagöz Neden Öldürüldü?” filminin yönetmeni Ezel Akay Özel Darüşşafaka Ortaokul Öğrencileri ile buluştu.

14 Oca 2015

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Tüketme Yaşat Komitesi tarafından organize edilen, 12-16 Ocak Japon Kültür Haftası'nda İstanbul Japon Konsolosluğu desteğiyle okulumuzda Japon kültür rüzgarları esti...

Haftaiçi 5 gün süren tanıtımlarda arkadaşlarımız; origamiden, japon mutfağına, sushi yapım atölyesinden, Kendo savunma sanatına, Geleneksel Kedo davul ritm atölyesine ve geleneksel kıyafetlerine kadar bir çok alanda merak ettikleri sorulara yanıt buldu.

Perşembe günü Japon Başkonsolosluğu'ndan Konsolos yardımcısı Yoshufumi SASATANI ve Afet uzmanı Yoshinori Morwaki aramızda katıldı. Saat 15:30 da spor salonunda Kedo davul show ve mutfakta sushi yapı gerçekleşti. Öğlen yemekleri ise Japon kültürünü yansıtan yemeklerden oluştu.

Emeği geçen "Tüketme Yaşat Komisyonu"öğretmenlerimize , idarecilerimize, destekçilere, destek veren mezunlara ve okul müdürlerimize teşekkür ederiz.

08 Mar 2015

Gazete okurken ve haber yaparken biz,

Akla ilk gelen

Zevkle paylaştığımız

En güzel haberler.

Tertemiz bir dünya için öncelikle

En çok çabalayan gazetemiz için, sizin için.

 

Durrmadan çalışırız,

Akşam sabah demeden hemde!

Çok severiz haberi, bilgilendirmeyi ve okulumuzu biz.

Kendimizi yormak için değil bu sahi

Alnımızın akıyla haberdar etmek için sizi.