• 21 Haz 2016

  Oyuncu/Eğitmen Esma Ayşe Karagay'dan yaratıcı drama, nefes teknikleri ve oyunculuk eğitimi aldık. 

  Bir saat boyunca bizlerle olan Karagay, oyunculuğun insanın içinden gelerek yapıldığı bir sanat olduğunu ileterek, bilinmesi gereken en önemli şeyin drama ile oyunculuğun birbirinden farklı alanlar olduğunu belirtti. Esma Ayşe Karagay daha önce Muhteşem Yüzyıl Dizisi'nde Mihrima Sultanın yanında Hatice Kalfa adlı karakteri canlandırmıştı.

   

   

   

   

   

   

 • 23 Şub 2016

  O Almanya doğumlu! Ama tam bir Türk kızı! Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek istiyor... Bu sebeple durmadan, gece gündüz çalışıyor. Eğitimler alıyor, spor yapıyor. Deniz altında nefesini neredeyse 4 dakikaya kadar tutabiliyor. En derinlere dalıyor! Sadece o derinlere inmekle ve su altı dünyasını keşfetmekle kalmıyor, aynı zamanda da su altında modellik yapıyor... Özellikle Amerika'da çok büyük çapta yapılan bu işi Türkiye'de hakkıyla yerine getirmek istiyor. Bir gün bir su okulu açmak istiyor! İlham veren bir yer! Birlikte çalıştığı harika bir ekibi var. Enerjisi yüksek.

 • Röportaj: Aycan Macit
  14 Şub 2016

  Ünlü sunucu Hande Aras; 9 Şubat Salı günü Özel Darüşşafaka Eğitim Kurumları İnternet Gazeteciliği Kulübü öğrencileri ile buluştu.

  Aras iş hayatı ile ilgili paylaşımlarda bulunarak özellikle sunuculuk hakkında bilinmeyen yönleri öğrencilere aktardı!

  Hobileriniz ve sizi tanımlayacak özellikleriniz neler?

 • 11 Oca 2016

  İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden Araştırma Görevlisi Serhat ERDEM bizlerle birlikteydi!

  ERDEM; 2015'in son haftalarında bizimle birlikte olarak 'Medya, Televizyon ve subliminal mesajlar üzerine' konuştu...

  Özellikle Maslow Hiyerarşisi ve 5N1K kuralından bahsederek televizyon haberciliği hakkında bizi bilgilendirirken, mesajların nasıl işlendiği üzerinde önemle durdu.

 • 6 Oca 2016

  Kurumsal şirketlere iletişim ve danışmanlık hizmeti veren Pınar SAKLIYAN KOÇALİ, 205'in son haftasında kulübümüze gelerek bizlerle sıcacık bir seminer gerçekleştirdi. 

  Özellikle iletişim becerileri ve kurumsal iletişim üzerine nelere dikkat edilmesi gerektiği üzerine deneyimlerini aktaran SAKLIYAN, beden dili, ses tonu ve anlama becerilerinden bahsetti...