Özlem Denizmen, Telif Gelirini Bağışladığı Kitap Lansmanı için Darüşşafaka'da!

10 Kas 2015

Özlem Denizmen, 'Bolluk ve Bereket için yer Aç' isimli son kitabının lansmanı için tüm telif gelirini bağışladığı Darüşşafakalı öğrenciler ile bir araya geldi...

2010 yılının başında Türkiye’nin ilk finansal okuryazarlık hareketini başlatarak ‘Para Durumu’ platformunu kurmuş olan Özlem Denizmen; telif gelirlerinin tümünü 'Bazı harcamalar olmasa da olur ama eğitim olmazsa olmaz' kampanyasına destek için Darüşşafaka Cemiyeti'ne bağışladı.

Bizde Gazete Darüşşafaka olarak, 2011 yılında OECD tarafında Türkiyedeki ilk finansal okuryazarlık hareketi olarak onaylanan “Para Durumu” sosyal girişiminin kurucusu Özlem Denizmen ile sizler için sıcacık bir röportaj gerçekleştridik...

Sizlerde okuyun, ilham alın, hayal edin ve gerçekleştirin...

-Özlem Hanım, kitabınızın tüm telif gelirlerinin biz ve diğer Darüşşafakalı kardeşlerimize bağışladınız bunun nedenini öğrenebilir miyiz?

Sizin 'Bazı harcamalar olmasa da olur ama eğitim olmazsa olmaz' kampanyanızı gördüm ve gerçekten çok beğendim. Darussafakalı ögrencilerin ülkemizde cok ayrı bir yeri olduğunu düşünüyorum bu sebeple bağışladım diyebilirim. Eğitim olmazsa olmaz ama bazı harcamalar olmasa da olur! ve tasarruf bolluk ile bereketi getirir.

-Okuyucular 'Bolluk ve Bereket için Yer Aç' kitabınızı neden satın almalılar sizce ve siz neden bu konuda bir kitap yazma ihtiyacı hissettiniz?

Tüm insanların tasarruflu davranarak, kendileri için birşeyler yapabileceğini anlatmak aktarmak istedim aslında. Çünkü özellikle günümüzde tasarrufun ve gereksiz harcamaların önünü almak gerekiyor diye düşünüyorum. Bunun farkındalığını insanlarımıza kazandırmak ve bu harcamalardan kaçınarak yaşayabileceklerini okuyucularım ile paylaşmak istedim. Kitabın içerisindeki ufak ama etkili tüyoları da unutmamak gerekir! Önemsemediğimiz herşeye bu kitap sayesinde dönüp bir kez daha bakacaksınız.

- Girişimci bir Türk Kadını olarak örnek olmak ve hatta bir kitap yazmak için neler yapmak gerektiğini sizden öğrenebilir miyiz?

Bununla ilgili çok net şunu söyleyebilirim.

Kesinlikle İlham! 

Amaç!

Kararlı olmak!

Ve inanın bana bunların farkında olan her kadın başarılı olur.

Özlem Denizmen Hakkında Daha Fazlası:

Özlem Denizmen, lisans Eğitimini Cornell Üniversitesi Endüstri İşletmeciliği bölümünde tamamlamış, sonra MIT Sloan School of Management'ta MBA yapmıştır. Denizmen ayrıca, Stanford Üniversitesi'nde Etkileme Teknikleri, GE Crotonville Merkezinde Liderlik, Harvard Business School'da İleri Seviye Yönetim programlarını tamamlamıştır.

Çalışma hayatının temeli Finansal Planlama olan Özlem Denizmen, çalışma hayatına 1994'te Amerika'da Finansal Analist olarak Merrill Lynch Yatırım Bankası'nda başlamıştır. Türkiye'deki iş hayatına Garanti Yatırım'da devam etmiş, 2000 yılından bu yana Doğuş Grubu'nda Bütçe Planlama ve Strateji Bölüm Başkanlığı görevini icra etmektedir. Ayrıca grup içinde iş geliştirme ve yatırımcı ilişkileri üzerine çeşitli görevlerde çalışmıştır. Doğuş Holding Strateji Bölüm Başkanı, Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi'dir.[2][3][4]

Özlem Denizmen evli ve iki çocuk annesidir.

Özlem Denizmen, 2011 senesinde Dünya Ekonomik Forumu tarafından Genç Küresel Liderler listesine seçilmiştir. Ayrıca Özlem Denizmen ile Para Durumu girişimi Özel Sektör Gönüllüleri Derneği tarafından 2011 En Başarılı Gönüllü Jüri Özel Ödülü ile ödüllendirilmiştir.

Nisan 2012 de ‘Child and Youth Finance International’ tarafından düzenlenen 2012 ödül törenine konuşmacı olarak davet edilmiştir.

Özlem Denizmen'in diğer kitapları: Kartlarınla Mucize Yarat, Cebinde Mucize Yarat

Bilgiler wikipedia'dan alıntılanmıştır.

 

Bu haberin ve fotoğrafların tüm hakları saklıdır