152 Yıllık Çınarın 141. Dönem Mezunları

25 Tem 2015

Darüşşafakalı biricik abilerim ve ablalarımın hayallerine birer adım daha yaklaştılar şimdi. Neredeyse 10 sene boyunca yaşadıkları yuvalarından ayrılırken, geçen seneler içerisinde, odalarında, sınıflarında ve koridorlarda binlerce iz bıraktılar. Belkide bunları anlatmak için onları fazla tanımanıza gerek yok. Nereden geldiklerini, kaç kardeş olduklarını, anne ya da baba isimlerini...Fakat bildiğim tek birşey varsa oda onları kendi öz abi, ablam gibi sevdiğimdi. 

Darüşşafaka'nın içeriside işte tam da bu var. O yeşil büyük kapıdan giriyor ve Üniversite için çıksanızda aslında buraya gönülden bağlı kalıyorsunuz. 141. döneminde herşeyden bir gün ayrıldığımız gibi bu yuvadan da ayrılma vakitleri gelmişti. Kimisi üzgündü, kimisi yeni hayatlarının heycanlarında, kimisi korkulu, kimisi ise gülümsüyordu yuvalarından ayrılırken. Bizlerde farklı hissediyorduk ne de olsa kalpten abi abla dediğimiz insanlardan ayrılıyorduk. Bir yandan da mutluyduk onlar adına sonuçta hayallerine birer adım daha yaklaşıyorlardı! Ne de olsa sadece yuvadan gidiyorları ailemizden değil!

Şimdi onlara itafen; bizlere her konuda yardımcı oldukları için, bizlere öz kardeşleri gibi davrandıkları için, bizleri güldürüp,eğlendirdikleri için, kocaman bir "Teşekkür Ederim."

Bu haberin ve fotoğrafların tüm hakları saklıdır